Rock...

2. března 2013 v 14:54 | Alyss Adler |  Ostatní
Rock


Hudba, a proč zrovna taková? Často dostávám otázky, proč poslouchám "vykopávky" z minulého století, od nějakých starých neznámých kapel a chlápků na pokraji smrti?
Nebaví mě na tu otázku odpovídat.Protože odpověď, je moc složitá, a oni si jínevyslechnou.
Já, sem se v tomhle stylu prostě našla. Rock má smysl, rock má život. Je to hudba, která vypráví příběhy, tak jak jsou, objektivně, tvrdě a nelítostně podává skutečnost. Texty těchto starých písniček skrývají za úžasnými hlasy zpěváků více, než si kdo dokáže připustit. A když k tomu přidáte dokonalé kytary, úžasné sóla, bubny, baskytary. Všechno skvěle napsané…. Ano, je to moc co povídám, že?
Proto raději poslouchám starou, dnes moc nectěnou, hudbu, nežli nové songy o třech slovech, a technicky doplněnou nějakými pazvuky.
Pokaždé si při této otázce vzpomenu, jak byl rock dříve odsuzován, a lidé ho nechápali. Pak byla ta éra, jak to poslouchal každý, každý chtěl být tvrdý rocker, s dlouhými vlasy a umět hrát na kytaru. No, a najednou se vrátili časy, kdy rock moc lidí nechápe, a je často odsuzován. Je proto, že jsou zpěváci staří? Že ty písničky poslouchali naši rodičové, na svých "party hard"? Proto zřejmě taky, ale hlavně proto, že moc lidí si nedokáže stát za svým stylem a raději poslouchá nové hrané písničky, aby zapadl. I z tohohle hlediska jsem ráda, že se mi zalíbil rock, a můžu být v něčem jiná než kolektiv. Divné? Ano, jsem divná. Jsem podivín, který si však stojí za svým.
V sobotní, rozjímání jsem se tedy dokopala k tomu, abych napsala tento názor, a další články, které sem přidám v průběhu dnů. Budou to články, kde bych vám moc ráda představila pár/většinu svých vzorů a představitelů své hudby.
Tím bych to prozatím raději ukočila… Než se někoho dotknu xD

To jen tak pro ukázku...A taky jako vyjádření, co si myslím o těch, kdo mě teď považují za kdoví co xD

Alyss
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adulka adulka | 11. května 2013 v 21:23 | Reagovat

Ahojky taky poslouchám rock,moje asi nej kámoška poslouchá rock jako tobě taky nám připadá divný že se ostatním líbí písničky o těch 3 nebo 4 slovech pořád dokola a dokola.Nejsme divný jsme prostě jiný i kvůli tomu nemůžeme sehnat kluka který by poslouchal to samý. :-)  :-!  :-x  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama