Můj živel...

8. ledna 2013 v 22:19 | Alyss Adler |  Téma Týdne
Můj živel

Mým živlem je voda. Jako živel voda náleží mému znamení Rakovi. Podoba raka v tomto živlu je jezero. V tomhle znamení i v živlu k němu náležícím, se opravdu v určitých vlastnostech vidím, nebo sem si jistá, že ke mně sedí. Ovšem některé nedokážu posoudit sama.

O lidech patřících k tomuto živlu se tvrdí, že nedokáží myslet racionálně. Za tohle tvrzení bych se ve svém případě určitě postavila. Logika není moji silnou stránkou, a vymýšlení účelných řešení, také ne. Tím samozřejmě nechci napsat, že vodní lidé nejsou rozumní nebo chytří! To rozhodně ne! Jen se to projevuje jinak, ne touhle cestou.
Jak jsem se také dozvěděla, my vodní lidé, máme ke světu svůj základní postoj: Co můžeme cítíme, je skutečné. Přesně nevím jak by tohle mohlo být myšleno, ale sem si jistá, že to není myšleno cítit fyzicky, ale spíše psychicky. Řekla bych: cítíme přátelství k někomu, a je skutečné. Cítíme k někomu lásku, a je skutečná. Možná, že právě tak je myšlen ten náš základní postoj?
Další předností (překážkou?) vodních lidí je naše citlivost., patří k nám třeba vlastnost trpělivosti, jemnosti, dobromyslnosti a umění vžít se do pocitů druhých a prožívat je s ním. K rakovi, tedy ke mně, patří hlavně ta jemnost, citlivost. Říká se, že u raků dochází až k přecitlivělosti, s čímž plně souhlasím. Někdy mi připadám, že to s tím až přeháním, ale…to je v člověku xD
Zpátky k živlu. Voda, tedy vodní lidé jsou prý obdaření velkou fantazii, k tomu bych se i přikláněla. Jsme také velcí snílci, co si malují skutečnost tak, aby nám zapadla do našeho světa. Hodně vodních lidí také tíhne k umění. Je jedno jakého druhu.
Raci jsou prý velmi často obdařeni talentem, ale své schopnosti bez cizí dopomoci neradi předvádí, a nechali by ho v sobě klidně umřít.
Naší další silnou schopností je intuice, tedy jakési tušení. Dokážeme prý velmi dobře vytušit, vycítit své okolí a co se v něm děje, jaká je atmosféra,či jak se věci mají.
Četla jsem, že naše předtuchy se mnohdy vyplní, tak si všichni vodníci dejte bacha na své předtuchy! XD ...Ale abych jen nevychvalovala, k živlu vody patří i mnoho špatný vlastností. K jedné z nejhorších podle mě patří pesimismus. Ten není v mnoha ohledech vítán a lidé ho nemají rádi, a vy pak vypadáte, že hned všechno vzdáváte,
Lenost, i ta nás neobchází a je někdy mým velkým společníkem, hlavně co se učení týče.
Pak je možná i nepraktičnost a neobjektivnost. Že bych byla praktická, to se opravdu říci nedá.
No, dále tam máme náladovost. To je věc, která mě přepadá jednou za čas. Prostě deppka (ano, deppka), někdy ta nálada není na nic, a někdy zas až moc dobrá.
Prchlivost, i tím nás označili, no prchlivost je u mě, bohužel, normální věc. Nemám problém se na někoho, či na něco naštvat. Vztekat se kvůli neúspěchu, či kvůli někomu, kdo mě nas…štve.
Jako rak, k mým špatným vlastnostem vody patří věčné obavy z budoucnosti. Neřekla bych přímé obavy, ale když se nad ní zamýšlím, mám určité pesimistické a obavné představy. A někdy zase až moc vysněné a nemožné.
Obecně řečeno pro lidi vodního živlu není nic důležitějšího než vztahy mezi lidmi, hlavně mezi přáteli. Máme taky rádi, když tyhle vztahy pomůžeme vytvořit! A naší další nebezpečnou vlastností je, že za těmi co máme nejradši stojíme v každém ohledu a nedáme na ně dopustit, a to nám často nosí neblahé ohlasy ostatních.

Ještě mi dovolte pár řádek, a to o mém vztahu k tomu to živlu. Voda je pro mě, jako pro jiné hrnek kávy, nebo dlouhý odpočinek. Dlouhá sprcha mě dokáže nakopnout jako nic jiného, někdy mě pomůže i od bolení hlavy. Divné, že? A hlavně, ve vodě dostávám skvělé nápady!
Ale dál. Když už jsem v té vodě, nejlépe se cítím pod ní. Kdyby to šlo, tak po celou dobu v bazéně nebo moři, bych byla potopená pod hladinou. Zvláště v tom moři, tam mi to přijde takové… nerada v moři plavu, prostě musím vidět co je v té vodě pode mnou. Prostě potápění je úžasné a dodává člověku jakousi svobodu. Cítíte se jako součást toho všeho.( Kolikrát už jsem si v takové chvíli přála Žaberník, který si s radostí polyká Potter!) Ve vodě se dokáži odpoutat od všech starostí, a nechat se jen unášet chladivostí a nekonečností, kterou voda nabízí. Snít. V modravých hlubinách snít nad nemožnem.

Asi takový je tedy můj vztah, k mému živlu.

Alyss Adler
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 *Mar* *Mar* | Web | 11. ledna 2013 v 19:51 | Reagovat

Jsem též vodní živel..tedy alespoň podle znamení, ale vlastnosti, které tu píšeš, jsou u mě minimálně z poloviny stejně :-) A ten obrázek je úžasný :-)

2 Alyss Adler Alyss Adler | 11. ledna 2013 v 20:01 | Reagovat

Děkuju:) Z poloviny, říkáš? Zajímavé xD Nad tím se zamyslím :P

3 poli poli | 9. ledna 2015 v 13:22 | Reagovat

krasmý obrazek. :-) také jsem vodní živel ale ve znamení štíra :D

4 Mirek Mirek | 2. srpna 2015 v 14:32 | Reagovat

Drsný 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama